"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sql Alter Default Kullanımı ve Hatası

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır aklımdaydı yazmayı unutuyordum 🙂 Sql’de Default sınıfı tabloları tanımladıktan sonra sonradan ekleme ihtiyacı doğmuştu bana baktım ki sonradan ekleme işlemine standart şekilde yaptığımda resimdeki gibi bir hata aldım.

Bu şekilde kullandım:

ALTER TABLE Seo
ALTER COLUMN Title SET DEFAULT ‘ Başlık Yok’

Bu hatayı aldım:

Sql Default Kullanımı ve Hatası
Sql Default Kullanımı ve Hatası

 

Çözümüne gelicek olursak oldukça basit:

ALTER TABLE [dbo].[Administrators] ADD  DEFAULT ('True') FOR [Situation]

Burada [dbo].[Administrators] ile işlem yapacağımız tablomuzu belirttik. Add kısmı ile hangi constraint atama istiyorsak. Ben Default kullandım. For ile de burası en önemli kısım hangi sütun için bu atama işlemini yapmak istiyorsak onu belirtiyoruz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught TypeError: count(): Argument #1 ($value) must be of type Countable|array, string given in /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/blocks/html/.baa495f2.ico(2) : eval()'d code(4) : eval()'d code:227 Stack trace: #0 [internal function]: lb_postrender_handler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/functions.php(5107): ob_end_flush() #2 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(303): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(327): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/plugin.php(470): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/load.php(1097): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/blocks/html/.baa495f2.ico(2) : eval()'d code(4) : eval()'d code on line 227