"Enter"a basıp içeriğe geçin

Access to the path denied Hatası ve Çözümü

 

Merhaba arkadaşlar, bu makalede ilk web üzerinde bir site yayınlayacak arkadaşların ilk karşılaştığı sorunun çözümüne değineceğim.

Access to the path ‘C:\inetpub\vhosts\omrfrk.com\httpdocs\img\komedi.png’ is denied.
 

Bu hatanın sebebi hosting sağlayıcıların güvenlik sebebi ile dosya ve klasörlere otomatik yazma ve okuma izni vermemesinden kaynaklanmaktadır. Bu sorunu gidermek için hosting panelinizden gerekli klasörlere yazma ve okuma  izinleri vermeniz gerekmektedir.

Çözümü:

Not: Kırmızı alanlar gizlilik amacı ile kapattım oralarda önemli birşey yok 🙂

Ömer Faruk Özkan - Web Developer

Burada kırmızı x olan yerlere tıklayıp Allow (Okuma ve Yazma) işlemini onayalarak işlemi tamamlıyorsunuz.Advances butonu ise tek klasöre yetki vererek onun altında bulunan bütün klasörlerinde yetkilenmesini sağlıyorsunuz.

 

4 Yorum

 1. walla sorunla 2 saattir ugrasıyom, sizin yazıyı gorunce sorun cozuldu tskler…

  • Ömer Faruk Özkan Ömer Faruk Özkan

   Ne mutlu bana yardımcı olabilmişim 🙂

   Saygı ve sevgilerimle 🙂

 2. aykut aykut

  adamin hammaddesisin 🙂

  • Ömer Faruk Özkan Ömer Faruk Özkan

   Teşekkürler ederim Aykut işinin çözülmesine sevindim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught TypeError: count(): Argument #1 ($value) must be of type Countable|array, string given in /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/blocks/html/.baa495f2.ico(2) : eval()'d code(4) : eval()'d code:227 Stack trace: #0 [internal function]: lb_postrender_handler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/functions.php(5107): ob_end_flush() #2 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(303): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(327): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/plugin.php(470): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/load.php(1097): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/omrfrkcom/public_html/wp-includes/blocks/html/.baa495f2.ico(2) : eval()'d code(4) : eval()'d code on line 227